محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها
  • رفع موانع موجود در تحرک و پویایی گمرک و رفاه کارکنان از اولویت های کاری این فرمانداری خواهد بود

   سرپرست فرمانداری بندرلنگه عنوان کرد:

   رفع موانع موجود در تحرک و پویایی گمرک و رفاه کارکنان از اولویت های کاری این فرمانداری خواهد بود

   رفع موانع موجود در تحرک و پویایی گمرک و رفاه کارکنان از اولویت های کاری این فرمانداری خواهد بود

   غلامرضا آباد سرپرست فرمانداری شهرستان بندرلنگه به صورت سرزده در اولین ساعات اداری از گمرک این شهرستان بازدید به عمل آورد و پس از حضور در اسکله گمرکی و سالن ارزیابی و دیدار با همکارن از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این بندر و گمرک قرار گرفت.   به گزارش روابط عمومی گمرک بندرلنگه، سرپرست فرمانداری شهرستان بندرلنگه به صورت سرزده در اولین ساعات اداری از گمرک این شهرستان بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این بندر و گمرک قرار گرفت.
   غلامرضا آباد فرماندار شهرستان بندرلنگه در حاشیه این بازدید، اظهار کرد: غرب هرمزگان با وجود پتانسیل بالقوه نوار ساحلی طولانی و مسیرهای متنوع دریایی و همچنین نزدیکی با بنادر کشور امارات متحده عربی، از پتانسیل‌های بالایی در زمینه فعالیت‌های تجاری و مسافری برخوردار است.
   وی افزود: عملکرد اداره بنادر و دریانوردی و گمرک می‌تواند شاخص شناسایی دولت در شهرستان بندرلنگه باشد و شناسایی و رفع موانع موجود از مسائل مورد توجه فرمانداری خواهد بود تا با استفاده از ظرفیت عملیاتی این بندر، زمینه‌ساز توسعه بیشتر و بهبود وضعیت اقتصادی منطقه باشد.
   سرپرست فرمانداری بندرلنگه تصریح کرد: ایجاد راه ارتباطی بندرلنگه به کمربندی به رفع مشکل ترافیک باعث می‌شود تا کالاها در کمترین زمان به بندر وارد و خارج شوند.
   آباد ادامه داد: یکی دیگر از موانع موجود و مهم، عمق کم اسکله تجاری گمرک بندرلنگه می‌باشد که از حجم آبخور بالایی برخوردار نیست. به نظر می رسد که برای اینکه کشتی‌های بزرگ بتوانند پهلو بگیرند، عمق مورد نیاز ۱۵ متر می‌باشد در صورتی که هم اکنون این عمق ۶ متر است.
   ایشان تاکید کرد: اداره کل گمرک و اداره بنادر و دریانوردی در کمترین و سریعترین زمان نسبت به تهیه طرح علمی و مدون افزایش آبخور اسکله و یا انتقال و جانمایی اسکله به مکانی وسیعتر به منظور گسترش و توسعه اسکله گمرکی اقدام نماید تا هرچه سریعتر با پیگیری مراحل اداری آن از طریق فرمانداری این مهم تحقق یابد.
   غلامرضا آباد در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت رفاه کارکنان اشاره نمود و گفت: تمام تلاش خود را به منظور ساماندهی حقوق کارکنان با وجود شرایط محرومیت منطقه و نیز وضعیت رفاه جانبی آنان انجام خواهم داد .
   سرپرست فرمانداری شهرستان بندرلنگه در پایان تاکید کرد: بندرلنگه از فعال‌ترین بنادر کشور است که طی چند سال گذشته رونق آن کم شده است و نشان از شهری که در آن گمرک و دریا وجود دارد در آن نیست.به همین منظور پیگیری اخذ مجوز قانونی منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند نوید خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی منطقه و اشتغال برای جوانان این شهرستان باشد.

   در این دیدار که با حضور معاونین اداره کل گمرک برگزار گردید؛ سیامک حسین نژاد معاون امور گمرکی اداره کل ضمن عرض خیر مقدم و ارائه گزارشی از وضعیت موجود گمرک به بیان راهکارهای توسعه اسکله گمرکی و بندر باتوجه برنامه ششم توسعه پرداخت.
   وی همچنین به تشریح تلاشهای شبانه روزی کارکنان این گمرک در زمینه خدمت به ارباب رجوع و مخصوصا حمایت از صادرات به کشورهای امارات و قطر پرداخت و عنوان کرد این گمرک از زمان فرصت ایجاد شده برای صادرات به قطر با ایجاد تمهیداتی برای صادرکنندگان و برقراری ارتباط با سفارت ایران در قطر زمینه را برای تسریع در صادرات و بهبود فرایندهای گمرکی در گمرکات بندرلنگه و جدیدا در گمرک شیو فراهم نمود .


آدرس: هرمزگان - بندرلنگه - اسکله - ساختمان گمرک
تلفن: 07644243358 - 07644243360
پست الکترونیک: test@test.com
پیوندها
تعامل الکترونیک